Yoast SEO (for WordPress) - en to fi translation catalogue (508 entries)

en: "Max entries per sitemap page" should be a positive number, which %s is not. Please correct.
fi: "Sitemapin kohteiden maksimi" tulisi olla positiivinen numero, toisin kuin %s. Korjaa, kiitos.

en: %1$s Extensions
fi: %1$s -laajennukset

en: %1$s Meta Box
fi: %1$s -metalaatikko

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
fi: %1$s:ssa on mukana erittäin tehokkaita sisäänrakennettuja työkaluja:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
fi: %1$s havaitsi, että käytät %3$s:n versiota %2$s. Päivitä uusimpaan versioon, että vältyt yhteensopivuusongelmilta.

en: %1$s detected you’re using a version of %2$s which is not compatible with %1$s. Please update %2$s to the latest version to use this feature.
fi: %1$s havaitsi, että käytät %2$s:n versiota, joka ei ole yhteensopiva %1$s:n kanssa. Päivitä %2$s uusimpaan versioon, että voit käyttää tätä ominaisuutta.

en: %1$s settings
fi: %1$s -asetukset

en: %s Archive
fi: %s arkisto

en: %s Archives
fi: %s arkistot

en: %s Description
fi: %s-kuvaus

en: %s Image
fi: %s-kuva

en: %s License
fi: %s Lisenssi

en: %s Posts Overview
fi: %s artikkelien yleiskatsaus

en: %s Title
fi: %s-otsikko

en: %s does not seem to be a valid %s verification string. Please correct.
fi: %s ei näyttäisi olevan sopiva %s :n vahvistamiseen. Korjaa syöte.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
fi: %s ei näyttäisi olevan kelvollinen Twitter-tunnus. Korjaa, kiitos.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
fi: %s ei näyttäisi olevan kelvollinen URL:ksi. Korjaa, kiitos.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
fi: %s ei pystynyt tarkistamaan päivityksiä virheen vuoksi: <em>%s</em>

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
fi: %s aktivoidaan verkon kautta, ota yhteyttä sivustosi järjestelmänvalvojaan lisenssinhallintaa koskien.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
fi: %s aktivoidaan verkon kautta, voit hallita lisenssiäsi <a href="%s">verkon järjestelmänvalvojan lisenssisivulla</a>.

en: %s restored to default SEO settings.
fi: %s palautettiin SEO-oletusasetuksille.

en: %s, Author at %s
fi: %s, kohteen %s tekijä

en: %s: License Settings
fi: %s: Lisenssiasetukset

en: %sRenew your license now%s.
fi: %sUusi lisenssi nyt%s.

en: &laquo; Back to Tools page
fi: &laquo; Takaisin Työkalut-sivulle.

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
fi: (poista lisenssi käytöstä jotta voi aktivoida sen toisella WordPress-sivustolla)

en: (no parent)
fi: (ei isäntää)

en: .htaccess file
fi: .htaccess -tiedosto

en: 301 Redirect
fi: 301-uudelleenohjaus

en: 404 pages
fi: 404-sivut

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
fi: <a href="%s">Tiesitkö, että lisenssin voi päivittää?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
fi: <a href="%s">Lisenssisi vanhenee %d päivän kuluttua, haluaisitko jatkaa sitä?</a>

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
fi: <b>Varoitus!</b> Estät ulkoiset hakupyynnöt joten et voi saada %s päivityksiä. Lisää %s kohtaan %s.

en: <strong>%s version %s</strong> is available. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Check out what's new</a> or <a href="%s" %s>update now</a>.
fi: <strong>%s version %s</strong> on käyttettävissä. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Katso päivityksen sisältö</a> tai <a href="%s" %s>päivitä nyt</a>

en: A Sitemap is an XML file that lists the URLs for a site. It allows webmasters to include additional information about each URL: when it was last updated, how often it changes, and how important it is in relation to other URLs in the site. This allows search engines to crawl the site more intelligently.
fi: Sivustokartta on XML-tiedosto joka listaa sivuston URL:t. Webmasterit voivat sisällyttää tietoa kustakin sivusta: päivitysajankohdan, päivitystiheyden ja kuinka tärkeä se on suhteessa muihin sivuston sivuihin. Näin hakukoneet voivat ladata sivuston sivuja älykkäämmin.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
fi: Linkki tekijän artikkeliarkistoon, tekijän nimi linkkitekstinä.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
fi: Linkki artikkeliin, otsikko linkkitekstinä.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
fi: Lisää linkki sivustoosi, linkketekstinä on sivuston nimi ja kuvaus.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
fi: Linkki sivustollesi, jossa sivuston nimi toimii ankkuritekstinä.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
fi: Korvaava muuttuja ei voi alkaa "%%cf_" or "%%ct_" sille ne on varattu WPSEO standardi muuttujille kustomoituja kenttiä ja taksonomioita varten. Koeta nimetä muuttujasi yksilöllisesti.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
fi: Korvaava muuttuja saa sisältää kirjaimia ja numeroita, ala- tai väliviivan. Koeta toista nimeä.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name more unique.
fi: Samanniminen korvaava muuttuja on rekisteröity aiemmin. Koeta nimetä muuttujasi yksilöllisemmin.

en: Accounts
fi: Tilit

en: Action
fi: Toiminto

en: Activate License
fi: Aktivoi lisenssi

en: Activation failed:
fi: Aktivointi epäonnistui:

en: AdWords External
fi: AdWordsin Ulkoiset työkalut

en: Add Another Facebook Admin
fi: Lisää uusi Facebook hallitsija

en: Add Open Graph meta data
fi: Lisää Open Graph -metadata

en: Add Twitter card meta data
fi: Lisää Twitter card metadata

en: Add some info here needed for Google's Knowledge Graph.
fi: Lisää tietoa Googlen Knowledge Graph:ia varten.

en: Admin only notice: this page doesn't show a meta description because it doesn't have one, either write it for this page specifically or go into the SEO -> Titles menu and set up a template.
fi: Huomautus admineille: Tämä sivu ei näytä meta-kuvausta, koska se puuttuu - kirjoita kuvaus yksilöllisesti tälle sivulle tai aseta mallipohja kohdassa SEO -> Otsikot.

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
fi: Edistyneed <code>meta</code> robots -asetukset tälle sivulle.

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Variables
fi: Edistyneet muuttujat

en: All SEO Scores
fi: Kaikki SEO-pisteet

en: All of the options on these tabs are for advanced users only, if you don&#8217;t know whether you should check any, don&#8217;t touch them.
fi: Nämä vaihtoehdot ovat vain edistyneille käyttäjille. Jos et tiedä, pitäisikö sinun valita joku vaihtoehto, älä koske niihin.

en: All-In-One-SEO has been deactivated
fi: All-In-One-SEO poistettu käytöstä

en: Always include
fi: Sisällytä aina

en: Always index
fi: Indeksoi aina

en: Always noindex
fi: Aseta aina noindex

en: Analyze this page
fi: Analysoi tätä sivua

en: Anchor text for the Homepage
fi: Linkkiteksti kotisivulle.

en: Anchor text for the homepage:
fi: Etusivun linkin teksti:

en: Archives
fi: Arkistot

en: Archives for
fi: Arkistot

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
fi: Näytkö Google Newsissa? Kasvata liikennettäsi Google Newsista optimoimalla!

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
fi: Oletko varma että haluat tyhentää SEO asetukset?

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
fi: Kuten huomaat, tästä lisäosasta on käännös kielellä %1$s. Tämä käännös on tällä hetkellä  %3$d% %:sti valmis. Tarvitsemme apuasi saadaksemme sen kokonaan valmiiksi ja korjataksemme mahdolliset virheet. Rekisteröidy sivustolla %4$s ja auta kääntämään lisäosa kielelle %1$s!

en: Attachment caption
fi: Liitekuvaus

en: Authenticate
fi: Todenna

en: Auto detect
fi: Tunnista automaattisesti

en: Bad
fi: Huono

en: Basic Variables
fi: Perusmuuttujat

en: Below are your published posts&#8217; SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
fi: Alla ovat julkaistujen artikkeliesi SEO-pisteet. Nyt on hyvä hetki alkaa parannella artikkeleitasi!

en: Bing Webmaster Tools
fi: Bingin Verkkovastaavan työkalut

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog %s not found.
fi: Blogia %s ei löydy.

en: Blog ID
fi: Blogin ID

en: Breadcrumb for 404 Page
fi: 404-sivun murupolku

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Breadcrumbs Title
fi: Murupolun otsikko

en: Breadcrumbs title
fi: Murupolun otsikko

en: Canonical URL
fi: Kanoninen URL

en: Change URLs
fi: Vaihda URL-osoite

en: Check Google Cache
fi: Tarkista Googlen välimuisti

en: Check Headers
fi: Tarkista headerit

en: Check Inlinks (OSE)
fi: Tarkista sisääntulevat linkit (OSE)

en: Check Keyword Density
fi: Tarkista avainsanatiheys

en: Check Rich Snippets
fi: Tarkista Rich Snippetit

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
fi: Valitse sivusto, jonka asetuksia haluat käyttää oletuksena kaikille sivustoille, jotka liitetään verkostoosi. Valitse 'Ei mitään' käyttääksesi pluginin oletusasetuksia.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name.
fi: Valitse otsikon erottimena käytettävä symboli. Tämä tulee artikkelisi nimen ja sivusi nimen väliin erottamaan ne toisistaan.

en: Choose whether you're a company or person
fi: Valitse oletko joko yritys vai henkilö

en: Clear all Facebook Data
fi: Tyhjennä kaikki Facebook tiedostot

en: Close
fi: Sulje

en: Company
fi: Yritys

en: Company Info
fi: Yrityksesi tiedot

en: Company Logo
fi: Yrityksen logo

en: Company Name
fi: Yrityksen nimi

en: Company or person
fi: Yritys tai henkilö

en: Congratulations!
fi: Onneksi olkoon!

en: Content to put after each post in the feed
fi: Sisältö, joka lisätään jokaisen kirjoituksen loppuun syötteeseen

en: Content to put before each post in the feed
fi: Jokaisen artikkelin alkuun sijoitettava sisältö

en: Copy home meta description
fi: Kopioi meta-kuvaus.

en: Could not write settings to file.
fi: Asetuksia ei voitu kirjoittaa tiedostoon.

en: Could not zip settings-file.
fi: Asetukset-tiedostoa ei voitu pakata.

en: Crawl errors per page
fi: Indeksointivirheet sivuittain

en: Create redirect
fi: Luo uudelleenohjaus

en: Create robots.txt file
fi: Luo robots.txt -tiedosto

en: Creating redirects is a %s feature
fi: Uudelleenohjauksien luominen on %s:n ominaisuus.

en: Credits
fi: Kiitokset

en: Current URL:
fi: Nykyinen URL:

en: Current option:
fi: Nykyinen valinta:

en: Current profile
fi: Nykyinen profiili

en: Currently connected Facebook admins:
fi: Tällä hetkellä yhdistetyt Facebook hallitsijat:

en: Custom Post Type Archives
fi: Mukautettujen artikkelityyppien arkistot

en: Dashboard
fi: Ohjauspaneeli

en: Date in Snippet Preview
fi: Päivämäärä esikatselussa

en: Deactivate License
fi: Ota lisenssi pois käytöstä.

en: Debug Information
fi: Virheinformaatio

en: Default for post type, currently: %s
fi: Vakiotyyppi artikkeleille, nykyinen: %s

en: Default settings
fi: Alkuperäiset asetukset

en: Delete the old data after import? (recommended)
fi: Poista vanha data lisäyksen jälkeen? (suositeltavaa)

en: Description
fi: Selostus

en: Determine who has access to the plugins advanced settings on the post edit screen.
fi: Päätä kenellä on pääsy plugineiden edistyneempiin asetuksiin post-edit -ruudulla.

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
fi: Älä jätä huomioimatta indeksointivirheitäsi: %1$syhdistä Google Search Consoleen tästä%2$s.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Files
fi: Muokkaa tiedostoja

en: Edit the content of your .htaccess:
fi: Muokkaa .htaccess -tiedoston sisältöä:

en: Edit the content of your robots.txt:
fi: Muokkaa robots.txt:n sisältöä:

en: Edit this item
fi: Muokkaa tätä kohdetta

en: Email
fi: Sähköposti

en: Enable Breadcrumbs
fi: Ota käyttöön muropolku

en: Enter the %sSite ID%s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
fi: Syötä  %sSite ID%s sivustolle, jonka asetuksia haluat käyttää oletuksena kaikille sivustoille, jotka liitetään verkostoosi. Jätä tyhjäksi käyttääksesi pluginin oletusasetuksia.

en: Error 404: Page not found
fi: Virhe 404: Sivua ei löydy

en: Error: a redirect for this URL already exists
fi: Virhe: tälle URL-osoitteelle on jo uudelleenohjaus

en: Errors that occurred only when your site was crawled by Googlebot-Mobile (errors didn't appear for desktop).
fi: Virheet, jotka tapahtuivat, kun Googlebot-Mobile indeksoi sivuasi (virheet eivät ilmenneet pöytäkoneversiossa).

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
fi: Virheet, jotka tapahtuivat, kun Googlebot indeksoi sivustoasi.

en: Errors that only occurred when your site was crawled by Googlebot for feature phones (errors didn't appear for desktop).
fi: Virheet jotka ilmenivät ainoastaan kun sivustosi indeksoitiin peruspuhelimien Googlebotin toimesta (virheitä ei ilmennyt työpöytäversiossa)

en: Exclude user from Author-sitemap
fi: Jätä käyttäjä pois Julkaisijat -sivukartasta

en: Excluded Posts
fi: Poissuljetut artikkelit

en: Existing Yoast Meta Description
fi: Olemassa oleva Yoast Meta-kuvaus

en: Export
fi: Vienti

en: Export your %1$s settings
fi: Vie %1$s -asetuksesi

en: Extensions
fi: Laajennukset

en: Extensions and Licenses
fi: Laajennukset ja lisenssit

en: FAQ
fi: UKK

en: Facebook Debugger
fi: Facebook virheenkorjaaja

en: Facebook Insights and Admins
fi: Facebook Insights ja adminit

en: Facebook Page URL
fi: Facebook-sivusi URL-osoite

en: Facebook profile URL
fi: Facebook-profiilin URL

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
fi: Lisenssin aktivointi epäonnistui sillä lisenssiavain vaikuttaisi olevan virheellinen.

en: Failed to deactivate your %s license.
fi: %s lisenssiä ei voitu deaktivoida.

en: File editor
fi: Tiedostomuokkain

en: Filter
fi: Suodata

en: First detected
fi: Havaittu ensimmäisen kerran

en: Fix it.
fi: Korjaa.

en: Focus KW
fi: Fokussana

en: Focus keyword not set.
fi: Tavoittelemaasi avainsanaa ei ole asetettu.

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: Force rewrite titles
fi: Pakota otsikoiden uudelleenkirjoitus

en: Frontpage settings
fi: Etusivun asetukset

en: General
fi: Yleiset

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Get Google Authorization Code
fi: Hanki Google Authorization -koodi

en: Get this extension
fi: Hanki tämä laajennus

en: Good
fi: Hyvä

en: Google Page Speed Test
fi: Google PageSpeed -testi

en: Google Publisher Page
fi: Google Publisher -sivu

en: HTML Validator
fi: HTML Validointi

en: HeadSpace2 data successfully imported
fi: HeadSpace2-tiedot tuotiin onnistuneesti

en: Hide
fi: Piilota

en: Home
fi: Etusivu

en: Homepage
fi: Etusivu

en: Homepage &amp; Front page
fi: Etusivu ja blogilistaus

en: How to insert breadcrumbs in your theme
fi: Kuinka murupolku lisätään käytettävään teemaan.

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
fi: Valtaisa SEO-ongelma: olet estänyt hakukoneiden (robots) pääsyn sivustolle.

en: If you don't know where to find the needed ID, see %1$sthis knowledge base article%2$s.
fi: Jos et tiedä mistä tarvittava tunnus löytyy, katso %1$stämä tukiartikkeli (englanniksi)%2$s.

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
fi: Jos et halua käyttää meta-kuvausta artikkelin jakamiseen %s-sivustolla vaan haluat käyttää toista meta-kuvausta, kirjoita se tähän.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
fi: Jos et halua käyttää artikkelin otsikkoa artikkelin jakamiseen %s-sivustolla vaan haluat käyttää toista otsikkoa, kirjoita se tähän.

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
fi: Jos sinulla olisi .htaccess-tiedosto ja se olisi muokattavissa, voisit muokata sitä tässä.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
fi: Jos sinulla olisi robots-txt-tiedosto ja se olisi muokattavissa, voisit muokata sitä tässä.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
fi: Jos sinulla on Google+ -sivu yrityksille, lisää URL-osoite tähän ja linkitä se Google+ -sivusi Tietoja-osioon.

en: If you type something above it will override your %smeta keywords template%s.
fi: Jos kirjoitat yläpuoliseen kenttään jotain se ohittaa %smeta-avainsana mallisi%s.

en: If you use Google Analytics campaign parameters starting with %s, check this box. However, you're advised not to use these. Instead, use the version with a hash.
fi: Jos käytät Goole Analytics -kampanjan parametrejä, jotka alkavat %s, valitse tämä ruutu. Emme kuitenkaan suosittele niiden käyttämistä. Käytä sen sijaan versiota, jossa on risuaita.

en: If you want to exclude certain post types and/or taxonomies, you can also set that on this page.
fi: Jos haluat rajata pois joitakin artikkelityyppejä ja/tai taksonomioita, voit tehdä rajaukset tällä sivulla.

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
fi: Jos haluat käyttää poikkeavaa kuvaa tästä artikkelista %s-sivustolla, lataa tai valitse kuva tai lisää sen URL-osoite tähän.

en: If you've used another SEO plugin, try the %sSEO Data Transporter%s plugin to move your data into this plugin, it rocks!
fi: Jos olet käyttänyt toista SEO-pluginia, testaa %sSEO Data Transporter%s -pluginia siirtääksesi tietoja tähän pluginiin.

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
fi: Jos .htaccess -tiedostoon voisi kirjoittaa, sen muokkaaminen onnistuisi tästä.

en: If your robots.txt were writable, you could edit it from here.
fi: Jos robots.txt -tiedostoon voisi kirjoittaa, sen muokkaaminen kävisi tästä.

en: Image URL
fi: Kuvalinkki

en: Import
fi: Tuo

en: Import and Export
fi: Tuo ja vie

en: Import from All-in-One SEO?
fi: All-in-One SEO?

en: Import from HeadSpace2?
fi: HeadSpace2?

en: Import from WooThemes SEO framework?
fi: Tuo WooThemes SEO -kehitysympäristöstä?

en: Import from other SEO plugins
fi: Tuo muista SEO työkaluista

en: Import settings
fi: Tuo asetukset

en: Import settings by locating <em>settings.zip</em> and clicking "Import settings"
fi: Tuo asetukset paikantamalla <em>settings.zip</em> ja klikkaa "Tuo asetukset"

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
fi: Tuo asetukset toisista SEO-lisäosista ja vie asetuksesi uudelleenkäyttöä varten (toiseen) blogiin.

en: In the specified meta description, consider: How does it compare to the competition? Could it be made more appealing?
fi: Metakuvauksen yhteydessä: harkitse miten se vertautuu kilpailijoihin? Voisiko se olla houkuttelevampi?

en: Include Taxonomy Metadata
fi: Sisällytä luokittelun metatiedot

en: Incorrect Google Authorization Code.
fi: Virheellinen Google Authorization -koodi.

en: Is your webserver low on memory? Decrease the entries per sitemap (default: 1000) to reduce load.
fi: Onko palvelimesi muisti vähissä? Vähennä kuormaa pienentämällä sitemapien maksimikokoasetusta (oletus: 1000).

en: Issue categories
fi: Ongelmaluokat

en: Keyword Research
fi: Avainsanatutkimus

en: Last crawled
fi: Viimeksi indeksoitu

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: License status
fi: Lisenssin tila

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: Like this plugin?
fi: Pidätkö tästä lisäosasta?

en: Mark as fixed
fi: Merkitse ratkaistuksi

en: Mark as fixed:
fi: Merkitse ratkaistuksi:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
fi: Merkitse tämä ongelma ratkaistuksi %1$sssa.

en: Max entries per sitemap
fi: Merkintöjen enimmäismäärä per sivustokartta

en: Meta Desc.
fi: Meta-kuvaus

en: Meta description
fi: Meta selostus

en: Meta description template
fi: Meta descriptionin muoto

en: Meta description to use for Author page
fi: Tekijä-sivun metakuvaus

en: Meta keywords
fi: Meta-avainsanat

en: Meta keywords template
fi: Meta keywordsin muoto

en: Meta keywords to use for Author page
fi: Tekijä-sivun meta-avainsanat

en: Meta keywords used on the archive page for this term.
fi: Meta-avainsanat joita käytetään tämän termin arkistosivulla.

en: Modern IE Site Scan
fi: Modern.IE-sivustoskannaus

en: MultiSite Settings
fi: MultiSite-asetukset

en: Never include
fi: Älä koskaan sisällytä

en: New URL:
fi: Uusi URL:

en: New Yoast Meta Description
fi: Uusi Yoast metakuvaus.

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
fi: Uudet sivustot perivät SEO-asetuksensa verkoston sisällä tästä sivustosta.

en: Next
fi: Seuraava

en: No Archive
fi: Ei arkistointia

en: No Image Index
fi: Ei kuvaindeksiä

en: No Snippet
fi: Ei otetta

en: No doubt you've used an SEO plugin before if this site isn't new. Let's make it easy on you, you can import the data below. If you want, you can import first, check if it was imported correctly, and then import &amp; delete. No duplicate data will be imported.
fi: Jos tämä sivusto ei ole uusi, olet varmaankin käyttänyt SEO-lisäosaa. Siirtyminen on tehty helpoksi - voit tuoda tietosi allaolevalla toiminnolla. Jos haluat, voit suorittaa tuonnin ja tarkistaa datan oikeellisuuden, ja sen jälkeen suorittaa tuonnin ja poiston. Toiminto ei luo duplikaatteja.

en: No focus keyword set.
fi: Avainsanaa ei ole asetettu.

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
fi: Sivulla ei ole kuvia. Niitä voisi mahdollisuuksien mukaan lisätä.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
fi: Meta-kuvausta ei ole asetettu, hakukoneet näyttävät kopion sivusta sen sijasta.

en: No numeric value was received.
fi: Numeerista arvoa ei saatu.

en: No settings found in file.
fi: Tiedostosta ei löytynyt asetuksia.

en: No taxonomy metadata found
fi: Emme löydä taksonomiametadataa

en: Noindex this %s
fi: Merkitse tämä %s noindex-tilaan.

en: None
fi: Ei mitään

en: Note: instead of templates these are the actual titles and meta descriptions for these custom post type archive pages.
fi: Huom: mallipohjien sijaan nämä ovat mukautetun artikkelityypin arkistosivun asetetut metakuvaukset ja otsikko.

en: Now click on the &#8216;%1$sPost Types%2$s&#8217;-tab, as this will be our example.
fi: Klikkaa nyt &#8216;%1$sArtikkelityypit%2$s&#8217;-välilehteä, sillä käytämme sitä esimerkkinä.

en: On the Other tab you can change sitewide meta settings, like enable meta keywords.
fi: Muut -lehdellä voit muuttaa sivuston laajuiset meta-asetukset, kuten asettaa meta-avainsanat.

en: On the archives tab you can set templates for specific pages like author archives, search results and more.
fi: Arkistolehdellä voit asettaa mallit sivuille kuten kirjoittaja-arkistot, hakutulokset jne.

en: On this tab you can enable the %1$sFacebook Open Graph%2$s functionality from this plugin, as well as assign a Facebook user or Application to be the admin of your site, so you can view the Facebook insights.
fi: Tällä välilehdellä voit sallia %1$sFacebook Open Graph%2$s -toiminnot laajennuksessa, sekä asettaa Facebook käyttäjän ja sovelluksen toimimaan sivuston ylläpitäjänä, jotta pääse tarkastelemaan Facebook Insight -tietoja.

en: On this tab you can verify your site with Pinterest and enter your Pinterest account.
fi: Tällä välilehdellä voit varmentaa sivustosi Pinterestin kanssa ja asettaa Pinterest-tilisi.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
fi: Optimoi videosi näyttääksesi se hakutuloksissa ja hanki lisää klikkauksia!

en: Other
fi: Muut

en: Other variables not to clean
fi: Muut säilytettävät parametrit

en: Page URL/Slug
fi: Sivun URL / Slugi

en: Page not found
fi: Sivua ei löytynyt

en: Paste your %s license key here..
fi: Liitä %s -lisenssisi lisenssiavain tähän.

en: People make mistakes in their links towards you sometimes, or unwanted parameters are added to the end of your URLs, this allows you to redirect them all away. Please note that while this is a feature that is actively maintained, it is known to break several plugins, and should for that reason be the first feature you disable when you encounter issues after installing this plugin.
fi: Toisinaan linkeissä sivustollesi on virheitä, tai URLin lopussa on turhia parametrejä. Tällä toiminnolla voit edelleenohjata pois. Huonaathan, että vaikka ominaisuutta ylläpidetään, se voi rikkoa useiden pluginien toiminnan. Poista ominaisuus käytöstä ensin jos havaitset ongelmia käyttöönoton jälkeen.

en: Permalinks
fi: Osoiterakenne

en: Person
fi: Henkilö

en: Pinterest Rich Pins Validator
fi: Pinterest Rich Pins -validaattori

en: Please create a page title.
fi: Ole hyvä ja luo sivun otsikko.

en: Please enter a license key in the field below first.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain alla olevaan kenttään.

en: Please enter the maximum number of entries per sitemap page (defaults to %s, you might want to lower this to prevent memory issues on some installs):
fi: Syötä sitemapin kohteiden maksimimäärä (oletus on %s, pienempi lukema voi auttaa mahdollisten muistirajoitusten kanssa).

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
fi: Ole hyvä ja valitse artikkelityyppi taksonomialle "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
fi: Valitse kelvollinen taksonomia artikkelityypille "%s"

en: Post Status
fi: Artikkelin tila

en: Post Type
fi: Artikkelin tyyppi

en: Post Types
fi: Artikkelityypit

en: Post doesn't exist.
fi: Sivua ei ole olemassa.

en: Post has an invalid Post Type: %s.
fi: Artikkelilla on epäkelpo artikkelityyppi: %s.

en: Post is set to noindex.
fi: Artikkeli on asettettu tilaan noindex.

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Posts that are set to %s
fi: Artikkelit, jotka on asetettu tilaan %s

en: Posts to exclude
fi: Poissuljettavat artikkelit

en: Prefix for Archive breadcrumbs
fi: Arkistobreadcumbien etuliite

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
fi: Etuliite hakusivun murupolussa

en: Prefix for archive pages:
fi: Arkistosivujen etuliite:

en: Prefix for breadcrumbs:
fi: Murupolun etuliite:

en: Prefix for search result pages:
fi: Hakutulossivujen etuliite:

en: Prefix for the breadcrumb path
fi: Murupolun etuliite

en: Premium Support
fi: Premiun tuki

en: Prevent cleaning out Google Analytics Campaign & Google AdWords Parameters.
fi: Estä Google Analytics Campaign & Google AdWords parametrien tyhjentäminen.

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Esikatsele &#8220;%s&#8221;

en: Previous
fi: Edellinen

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new blogs.
fi: Yksityisiä (FB adminit jne), teemakohtaisia (otsikon korvaus) ja muutamia sivustokohtaisia asetuksia ei siirretä uusiin blogeihin.

en: Profile
fi: Profiili

en: Project Lead
fi: Projektin johto

en: Publication date
fi: Julkaisupäivä

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
fi: Sijoitu paremmin paikallisesti ja Google Mapsissa, tuskatta!

en: Reauthenticate with Google
fi: Suorita Googlen todennus uudelleen

en: Redirect this broken URL and fix the error
fi: Uudelleenohjaa tämä rikkinäinen URL ja korjaa virhe

en: Register now &raquo;
fi: Rekisteröidy nyt &raquo;

en: Reload crawl issues
fi: Lataa uudelleen indeksointiongelmat

en: Remove blog page from breadcrumbs
fi: Poista artikkelien sivu leivänmuruista

en: Remove these ads?
fi: Poista nämä mainokset?

en: Replaced with a custom taxonomies description
fi: Korvattu mukautetuilla taksonomioiden kuvauksilla

en: Replaced with a posts custom field value
fi: Korvattu mukautetun kentän arvolla

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
fi: Korvataan artikkelin muokautetuilla taksonomioilla, erotettuna pilkulla.

en: Replaced with the category description
fi: Korvataan kategorian kuvauksella

en: Replaced with the current date
fi: Korvattu nykyisellä päivämäärällä

en: Replaced with the current day
fi: Korvattu tällä päivällä

en: Replaced with the current month
fi: Korvattu kuluvalla kuukaudella

en: Replaced with the current page number
fi: Korvattu nykyisellä sivunumerolla

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
fi: Korvattu nykyisen sivun numerolla kokonaismäärn kanssa (sivu 2 / 4)

en: Replaced with the current page total
fi: Korvattu nykyisellä sivujen kokonaismäärällä

en: Replaced with the current search phrase
fi: Korvattu nykyisellä hakulauseella

en: Replaced with the current tag/tags
fi: Korvattu nykyisillä tageillä

en: Replaced with the current time
fi: Korvattu nykyisellä kellonajalla

en: Replaced with the current year
fi: Korvattu kuluvalla vuodella

en: Replaced with the date of the post/page
fi: Korvattu artikkelin/sivun päiväyksellä

en: Replaced with the post categories (comma separated)
fi: Korvataan artikkelin kategorioilla (pilkulla erotettuna)

en: Replaced with the post type plural label
fi: Korvattu artikkelityypin monikkotunnisteella

en: Replaced with the post type single label
fi: Korvattu artikkelityypin erillistunnisteella

en: Replaced with the post/page ID
fi: Korvattu artikkelin/sivun ID:llä

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
fi: Korvattu artikkelin/sivun tekijän 'Henkilökuvan' tiedoilla

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
fi: Korvattu artikkelin/sivun tekijän 'lempinimellä'

en: Replaced with the post/page author's userid
fi: Korvattu artikkelin/sivun tekijän userid:llä

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
fi: Korvattu artikkelin/sivun leipätekstiotteella (tai automaattisesti muodostetulla otteella, jos varsinaista otetta ei ole asetettu)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
fi: Korvattu artikkelin/sivun leipätekstiotteella (mutta ei automaattisesti luotua otetta)

en: Replaced with the post/page modified time
fi: Korvattu artikkelin/sivun muokkauskellonajalla

en: Replaced with the posts focus keyword
fi: Korvattu artikkelin kohdeasiasanalla

en: Replaced with the slug which caused the 404
fi: Korvattu 404-virheen aiheuttaneella URL-osalla

en: Replaced with the tag description
fi: Korvattu tagin kuvauksella

en: Replaced with the term description
fi: Korvattu termin kuvauksella

en: Replaced with the term name
fi: Korvattu termin nimellä

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
fi: Korvattu nykyisen sivun yläsivun otsikolla

en: Replaced with the title of the post/page
fi: Korvataan artikkelin/sivun otsikolla

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
fi: Pyyntövirhe: "%s" (%scommon license notices%s)

en: Response code
fi: Vastauskoodi

en: Restore Default Settings
fi: Palauta oletusasetukset

en: Restore site to default settings
fi: Palauta sivu alkuperäisiin asetuksiin

en: Restore site to defaults
fi: Palauta sivusto oletusasetuksiin

en: SEO Settings
fi: SEO-asetukset

en: SEO Title
fi: SEO otsikko

en: SEO: Bad
fi: SEO: Huono

en: SEO: Good
fi: SEO: Hyvä

en: SEO: No Focus Keyword
fi: SEO: Ei avainsanaa

en: SEO: OK
fi: SEO: Kunnossa

en: SEO: Post Noindexed
fi: SEO: artikkeliin asetettu noindex

en: Save MultiSite Settings
fi: Tallenna MultiSite-asetukset

en: Save Profile
fi: Tallenna profiili

en: Save changes to .htaccess
fi: Tallenna .htaccess:in muutokset

en: Save changes to Robots.txt
fi: Tallenna robots.txt:n muutokset

en: Search
fi: Hae

en: Search Console
fi: Hakukonsoli

en: Search for "%s"
fi: Haku "%s"

en: Search pages
fi: Hakusivut

en: Security
fi: Tietoturva

en: Separator between breadcrumbs
fi: Murupolun erotinmerkki

en: Setting "%s" is no longer used and has been discarded.
fi: Asetusta "%s" ei enää käytetä ja se on poistettu.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings Updated.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Settings could not be imported:
fi: Asetusten tuominen ei onnistunut.

en: Settings successfully imported.
fi: Asetusten tuonti onnistui.

en: Site Admins (default)
fi: Sivuston ylläpitäjät (oletus)

en: Site ID
fi: Sivuston tunniste

en: Site-wide default: %s
fi: Sivustonlaajuinen oletus: %s

en: Sitewide settings
fi: Sivustonlaajuiset asetukset

en: So, we&#8217;ve come to the end of the tour. If you like the plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s!
fi: No niin, kierros on päättynyt. Jos pidät laajennuksesta,  %srate it 5 stars on WordPress.org%s!

en: Social
fi: Sosiaalinen media

en: Social settings
fi: Sosiaaliset asetukset

en: Special Pages
fi: Erikoissivut

en: Start Tour
fi: Aloita tutustuminen

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribe to our Newsletter
fi: Tilaa uutiskirjeemme

en: Successfully cleared all Facebook Data
fi: Kaikki Facebook data tyhjennettiin onnistuneesti

en: Successfully removed admin %s
fi: %s poistettiin onnistuneesti haltijoista

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Summary with large image
fi: Yhteenveto suurella kuvalla.

en: Super Admins only
fi: Ainoastaan Järjestelmänvalvoja (Super Admin)

en: Tab: Security
fi: Turvallisuus

en: Tab: Webmaster Tools
fi: Webmaster Tools

en: Tab: Your Info / Company Info
fi: Tietosi / Yrityksesi tiedot

en: Take note:
fi: Huomaa:

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
fi: Lähde opastetulle kierrokselle oppiaksesi nopeasti tämän lisäosan käytöstä.

en: Taxonomies
fi: Luokittelut

en: Team Yoast
fi: Yoast -tiimi

en: Template explanation
fi: Mallipohjan selitys

en: Templates and settings
fi: Mallinteet ja asetukset

en: Thank you for updating %1$s!
fi: Kiitos kun päivitit %1$sn!

en: Thank you for using our plugin and good luck with your SEO!<br/><br/>Best,<br/>Team Yoast - %1$sYoast.com%2$s
fi: Kiitos, kun käytät meidän lisäosaamme ja onnea SEO:si kanssa!<br/><br/>Best,<br/>Team Yoast - %1$sYoast.com%2$s

en: The %1$s data has been removed. You will have to reauthenticate if you want to retrieve the data again.
fi: %1$sn tiedot on poistettu. Sinun täytyy todentautua uudelleen, jos haluat hakea tiedot uudelleen.

en: The Breadcrumbs title is used in the breadcrumbs where this %s appears.
fi: Breadcrumb-otsikkoa käytetään breadcrumbeissa joihin %s sisältyy.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
fi: Standard PHP Library (SPL) ei vaikuta olevan käytettävissä. Pyydä palveluntarjoajaasi sallimaan sen käyttö.

en: The URL that this page should redirect to.
fi: URL, johon tämän sivun tulisi uudelleenohjautua.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %sCross domain canonical%s supported too.
fi: Kanoninen URL-osoite, johon tämän sivun pitäisi viitata. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletusosoitetta (permalink). %sDomainien väliset linkit%s ovat myös mahdollisia.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
fi: Canonical-linkki näytetään termin arkistosivulla.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
fi: Blogin oletusasetuksetn täytyy olla haluamasi blogin numeerinen blogi-id.

en: The default card type to use
fi: Cardin oletustyyppi.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
fi: Näyttää siltä, ettei suodattimen laajennusosaa ole saatavissa. Pyydä sivujen ylläpitäjää ottamaan se käyttöön.

en: The first tab will show you site-wide settings for titles, normally you'll only need to change the Title Separator.
fi: Ensimmäinen lehti näyttää sinulle sivustonlaajuiset asetukset otsikoille. Normaalisti sinun tarvitsee vain muuttaa Title Separator.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
fi: Ensimmäinen all-in-one SEO-ratkaisu WordPressiin, sisältäe sisältöanalyysin suoraan sivulla, XML-sitemapit ja paljon muuta.

en: The following file(s) is/are blocking your XML sitemaps from working properly:
fi: Seuraavat tiedostot estävät XML-sivukarttaasi toimimasta:

en: The frontpage settings allow you to set meta-data for your homepage, whereas the default settings allow you to set a fallback for all posts/pages without images.
fi: Etusivun asetuksilla voit määrittää metatiedot kotisivullesi, ja oletusasetusten avulla voit asettaa oletuskuvan artikkeleille/sivuille joilla ei ole kuvaa.

en: The issues have been successfully reloaded!
fi: Ongelmat on ladattu uudelleen onnistuneesti!

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
fi: Tuodun lisäosan vanhat tiedot poistettiin.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
fi: Lisäosa All-In-One-SEO on löydetty. Haluatko  %simport tuoda sen asetukset%s?

en: The post %s appeared first on %s.
fi: Artikkeli %s julkaistiin ensimmäisen kerran %s.

en: The site's name
fi: Sivuston nimi

en: The site's tag line / description
fi: Sivuston kuvaus / tag line

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
fi: Sivun nimi URL:ssä on melko pitkä, voisiko sitä lyhentää?

en: The templates are built using variables. You can find all these variables in the help tab (in the top-right corner of the page). The settings allow you to set specific behavior for the post types.
fi: Pohjat on tehty muuttujien avulla. Muuttujat on lueteltu Tuki-välilehdellä (sivun oikea yläkulma). Asetuksilla voit säätää artikkelityyppikohtaiset käsittelytavat.

en: Theme License
fi: Teeman lisenssi

en: There were no profiles found
fi: Ei löydettyjä profiileja

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
fi: Nämä ovat otsikko, kuvaus ja kuva joita käytetään Open Graph meta-tageissa sivustosi etusivulla.

en: This %s follows the indexation rules set under Metas and Titles, you can override it here.
fi: %s on asetettu indeksointisääntöjä (Meta ja Otsikot -kohdasta), voit ohittaa asetuksen tässä.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in Google's Knowledge Graph. You can be either a company, or a person, choose either:
fi: Tämä tieto näytetään metadatana sivullasi. Sen on tarkoitus näkyä Googlen tietokaaviossa. Voit olla joko yritys, tai henkilö, valitse jompikumpi:

en: This export includes taxonomy metadata
fi: Tämä vienti sisältää taksonomiametadataa

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
fi: Ominaisuudella lisätään automaattisesti sisältöä RSS-syötteeseen. Tarkkaanottaen sillä on tarkoitus lisätä paluulinkiy blogiisi ja blogiartikkeleihin, jotta kerättäessä myös linkit lisätään mukaan, niin että hakukoneet löytvät alkuperäisen sisältösi helpommin.

en: This helps you to create cleaner URLs by automatically removing the stopwords from them.
fi: Tämä auttaa sinua luomaan selkeämpiä URL:iä poistamalla niistä estosanoja (stopwords),

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
fi: Tätä kuvaa käytetään jos jaettavassa sivussa/artikkelissa ei ole kuvia.

en: This is where you would enter the license keys for one of our premium plugins, should you activate one.
fi: Tähän voit lisätä maksullisten lisäosiemme lisenssiavaimen , kun haluat aktivoida niistä jonkun.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
fi: Tämän täytyy olla olemassa oleva blogi. Blogia nimeltä %s ei ole olemassa, tai se on poistettu.

en: This plugin adds XML sitemaps to your site. The sitemaps are automatically updated when you publish a new post, page or custom post and Google and Bing will be automatically notified.
fi: Tämä lisäosa lisää XML sivukarttoja sivullesi. Sivukartat päivittyvät automaattisesti, kun julkaiset uuden  viestin, sivun tai artikkelin, ilmoitus menee automaattisesti Googlelle ja Bingille.

en: This prevents threaded replies from working when the user has JavaScript disabled, but on a large site can mean a <em>huge</em> improvement in crawl efficiency for search engines when you have a lot of comments.
fi: Tämä estää ketjutettuja kommenttja toimimasta jos käyttäjä on estänyt Javascriptin, mutta suurilla sivustoilla sillä on <em>valtava</em> tehokkuutta parantava vaikutus jos sivustollasi on paljon kommentteja.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
fi: Tätä sivustoa ei ole aktivoitu osoitteessa yoast.com joten emme voi tarjota uusimpia päivityksiä tuotteelle. Ole hyvä ja aktivoi sivustosi voimassa olevalla lisenssiavaimella.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
fi: Tämä työkalu mahdollistaa SEO:n kannalta tärkeiden tiedostojen, kuten robots.txt:n ja .htaccess-tiedoston, nopean muokkauksen.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
fi: Tämä työkalu sallii sinun muokata nopeasti sivujesi ja julkaisujesi otsikoita ja kuvauksia ilman, että sinun tarvitsee mennä erikseen jokaisen sivun muokkaustilaan.

en: Title
fi: Otsikko

en: Title &amp; Metas settings
fi: Otsikon ja meta -kuvauksen asetukset

en: Title Separator
fi: Otsikon erotin

en: Title optimization
fi: Otsikon optimointi

en: Title template
fi: Otsikon muoto

en: Title to use for Author page
fi: Tekijä-sivun otsikko

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
fi: Tämän sivun otsikko breadcrumb-polussa

en: Titles &amp; Metas
fi: Otsikot &amp; Meta

en: Toggle license status
fi: Vaihda lisenssin tilaa.

en: Tools
fi: Työkalut

en: Translation of %s
fi: Lisäosan %s käännös

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
fi: Lyhyemmät lauseet parantavat luettavuutta.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
fi: Lyhyemmät lauseet ja vähemmän vaikeat sanat parantavat luettavuutta.

en: Twitter Username
fi: Twitter käyttäjätunnus

en: Twitter username (without @)
fi: Twitter-käyttäjänimi (ilman @)

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
fi: Tiedoston purkaminen epäonnistui - settings.ini-tiedostoa ei löytynyt.

en: Unzipping failed with error "%s".
fi: Purkaminen epäonnistui, virhe: "%s".

en: Updated Robots.txt
fi: Robots.txt päivitetty.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
fi: Tämän teeman päivittäminen hukkaa mahdolliset mukautukset jotka olet tehnyt. Lopeta valitsemalla 'Peruuta', jatka valitsemalla 'OK'.

en: Upload Image
fi: Lataa kuva

en: Upload failed.
fi: Siirto epäonnistui.

en: Use Image
fi: Käytä kuvaa

en: User sitemap
fi: Käytä sitemapia

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
fi: Tällä lomakkeella voit palauttaa sivuston SEO-asetukset.

en: View
fi: Katso

en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Katso &#8220;%s&#8221;

en: WP Page Title
fi: WP sivun otsikko

en: Want to help us develop? Read our %1$scontribution guidelines%2$s!
fi: Haluatko auttaa meitä kehitystyössä? Lue %1$scontribution guidelines%2$s!

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
fi: Varoitus: Vaikka voit asettaa tässä robot-asetusten metatiedot, koko sivusto on asetettu noindec-tilaan sivuston yksityisasetuksissa, joten näillä asetuksilla ei ole vaikutusta.

en: Webmaster Tools
fi: Verkkovastaavan työkalut

en: What are XML sitemaps?
fi: Mitä XML sivukartat ovat?

en: What does the plugin do with XML Sitemaps?
fi: Mitä lisäosa tekee XML sivustokartoilla?

en: Who should have access to the %1$s settings
fi: Kenellä tulee olla pääsy %1$s:n asetuksiin

en: Why Google won't display the right page title
fi: Syy siihen että Google ei näytä oikeaa sivuotsikkoa

en: With %1$sTwitter Cards%2$s, you can attach rich photos, videos and media experience to tweets that drive traffic to your website. Simply check the box, sign up for the service, and users who Tweet links to your content will have a &#8220;Card&#8221; added to the tweet that&#8217;s visible to all of their followers.
fi: %1$sTwitter Card%2$seilla voit liittää kuvia, videoita ja muuta mediaa tweetteihin sivuston vetovoimaisuuden kasvattamiseksi. Valitse ruutu, kirjaudu toiminnon käyttäjäksi, ja käyttäjät jotka twiittaavat linkkejäsi saavat kaikille käyttäjille näkyvän &#8220;Card&#8221;in twiittinsä oheen&#8217;s.

en: WooThemes SEO framework settings &amp; data successfully imported.
fi: WooThemes SEO:n framework-asetukset &amp; tiedot tuotiin onnistuneesti.

en: XML Sitemaps
fi: XML-sivukartat

en: Yandex Webmaster Tools
fi: Yandex verkkovastaavan työkalut

en: Yoast plugins share some code between them to make your site faster. As a result of that, we need all Yoast plugins to be up to date. We've detected this isn't the case, so please update the Yoast plugins that aren't up to date yet.
fi: Yoast-lisäosat jakavat osan koodista välillään, jotta sivustosi olisi nopeampi. Sen seurauksena tarvitsemme kaikki Yoast-lisäosat ajantasalle päivitettyinä. Huomasimme, ettei asia ole nyt niin, joten päivitäthän kaikki Yoast-lisäosasi, jotka eivät ole vielä ajantasalla.

en: You are not allowed to access this page.
fi: Sinulla ei ole pääsylupaa tälle sivulle.

en: You can determine the title and description for the blog page by %sediting the blog page itself &raquo;%s
fi: Voit asettaa otsikon ja kuvauksen blogisivulle %sediting the blog page itself &raquo;%s

en: You can determine the title and description for the front page by %sediting the front page itself &raquo;%s
fi: Voit määritellä etusivun otsikon ja kuvauksen %sediting etusivua itseään &raquo;%s

en: You can exclude posts from the sitemap by entering a comma separated string with the Post ID's. The format will become something like: %1$s.
fi: Voit jättää artikkeleja sisällyttämättä sivukartasta syöttämällä artikkeli-ID:t pilkulla eroteltuina. Muotoilu on jotain tämän kaltaista: %1$s.

en: You can find your XML Sitemap here: %sXML Sitemap%s
fi: Löydät XML-sivukarttasi täältä: %sXML-sivukartta%s

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools, if your site is already verified, you can just forget about these. Enter the verify meta values for:
fi: Voit käyttää näitä laatikoita vahvistaaksesi eri palveluiden verkkovastaavan työkalut. Mikäli sivustosi on jo vahvistettu, voit jättää nämä huomioimatta. Syötä vahvistuskoodit:

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
fi: Voit käyttää näitä muuttujia sisällössä, ne korvataan vastaavilla arvoilla (oikea sarake).

en: You can't edit %s that aren't yours.
fi: Et voi muokata %s jotka eivät ole sinun.

en: You can't edit %s.
fi: Ette voi muokata kohdetta %s.

en: You cannot create a robots.txt file.
fi: Et voi luoda robots.txt tiedostoa.

en: You cannot edit the .htaccess file.
fi: Et voi muokata .htaccess -tiedostoa.

en: You cannot edit the robots.txt file.
fi: Et voi muokata robots.txt -tiedostoa.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
fi: WPSEOn standardimuuttujan korvausta ei voi ohittaa rekisteröimällä saman niminen muuttuja. Käytä sen sijaan "wpseo_replacements"-suodatinta säätääksesi korvaavaa arvoa.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
fi: Määritit lisenssiavaimesi käyttämällä %s PHP-vakiota.

en: You do <strong>not</strong> need to generate the XML sitemap, nor will it take up time to generate after publishing a post.
fi: Sinun <strong>ei</strong> tarvitse luoda XML-sivukarttaa, eikä sen luominen vie aikaa artikkelin julkaisun jälkeen.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
fi: Sinun ei tarvitse luoda uudelleenohjausta URL-osoitteelle %1$s, koska uudelleenohjaus on jo tehty. Olemassa oleva uudelleenohjaus osoittaa osoitteeseen %2$s. Jos näin on hyvä, voit merkitä tämän ongelman ratkaistuksi. Jos ei, mene uudelleenohjaukset-sivulle ja muuta kohdeosoitetta.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
fi: Artikkelinimeä ei näytetä artikkelien ja sivujen URL:ssä, mutta suosittelemme sitä. Harkitse voisitko asettaa permalinkkien tyypiksi <strong>/%postname%/</strong>.

en: You don't have a robots.txt file, create one here:
fi: Sinulla ei ole robots.txt -tiedostoa, luo sellainen tässä:

en: You have an unlimited license.
fi: Sinulla on rajoittamaton lisenssi.

en: You have used %d/%d activations.
fi: Olet käyttänyt %d/%d aktivointia.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
fi: Valitettavasti HTML -koodi ei ole sallittu.

en: You might have extra variables you want to prevent from cleaning out, add them here, comma separated.
fi: Sinulla voi olla lisämuuttujia joiden poistamisen haluat estää - lisää ne tähän, käyttäen pilkkua erottimena.

en: You searched for
fi: Hakusi

en: You searched for %s
fi: Hait kohdetta %s.

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
fi: Käytät WordPressiä kielellä %1$s. Vaikka %2$s on käännetty kielelle %1$s %3$d%%:sti, sitä ei vielä ole julkaistu lisäosan yhteydessä. Sinä voit auttaa! Rekisteröidy sivustolla %4$s ja auta saamaan käännös kielellä %1$s valmiiksi!

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
fi: Käytät WordPressiä kielellä, jota emme vielä tue. Olisi hienoa, jos %2$s olisi käännetty sillekin kielelle, mutta valitettavasti se ei vielä ole. Sinä voit muuttaa asian! Rekisteröidy sivustolla %4$s ja auta kääntämään se!

en: You've never used this focus keyword before, very good.
fi: Et ole koskaan käyttänyt tätä avainsanaa aikaisemmin, erittäin hienoa.

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
fi: Olet käyttänyt kaikki aktivoinnit. Aktivoidaksesi tällä sivustolla sinun pitää <a href="%s">hankkia lisenssin päivitys</a>.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s, be sure to make very clear which URL on your site is the most important for this keyword.
fi: Olet käyttänyt tätä kohdistusavainsanaa %1$skerran aikaisemmin%2$s, valitse mikä näistä URL:istä on sivustosi tärkein sivu tämän avainsanan kannalta.

en: YouTube URL
fi: Youtube URL

en: Your %s license has been activated.
fi: %s lisenssisi on aktivoitu.

en: Your %s license has been deactivated.
fi: %s lisenssi on deaktivoitu onnistuneesti.

en: Your %s license will expire on %s.
fi: Lisenssi tuotteeseen %s vanhenee %s.

en: Your Info
fi: Tietosi

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
fi: Lisenssi on vanhentunut. Teidän tulee <a href="%s">uusia lisenssi</a> käyttääksenne lisäosaa.

en: Your name
fi: Nimesi

en: a,about,above,after,again,against,all,am,an,and,any,are,as,at,be,because,been,before,being,below,between,both,but,by,could,did,do,does,doing,down,during,each,few,for,from,further,had,has,have,having,he,he'd,he'll,he's,her,here,here's,hers,herself,him,himself,his,how,how's,i,i'd,i'll,i'm,i've,if,in,into,is,it,it's,its,itself,let's,me,more,most,my,myself,nor,of,on,once,only,or,other,ought,our,ours,ourselves,out,over,own,same,she,she'd,she'll,she's,should,so,some,such,than,that,that's,the,their,theirs,them,themselves,then,there,there's,these,they,they'd,they'll,they're,they've,this,those,through,to,too,under,until,up,very,was,we,we'd,we'll,we're,we've,were,what,what's,when,when's,where,where's,which,while,who,who's,whom,why,why's,with,would,you,you'd,you'll,you're,you've,your,yours,yourself,yourselves
fi: aina,alla,ehkä,eivät,emme,en,enemmän,ennen,et,että,ette,hän,häneen,hänellä,hänelle,häneltä,hänen,hänessä,hänestä,hänet,häntä,he,heidän,heidät,heihin,heillä,heille,heiltä,heissä,heistä,heitä,hlö,hlöä,oikein,http,hyvin,ilman,itse,ja,jälkeen,johon,joiden,joihin,joiksi,joilla,joille,joilta,joina,joissa,joista,joita,joka,joka,joksi,jolla,jolle,jolta,jona,jonka,jos,jossa,josta,jota,jotka,kai,kaikki,kanssa,kaukana,keiden,keihin,keiksi,keillä,keille,keiltä,keinä,keissä,keistä,keitä,keneen,keneksi,kenellä,kenelle,keneltä,kenen,kenenä,kenessä,kenestä,kenet,kenties,keskellä,kesken,ketä,ketkä,ketkä,koska,koskaan,kuin,kuinka,kuka,kun,kyllä,lähellä,läpi,liian,lla,luona,me,meidän,meidät,meihin,meillä,meille,meiltä,meissä,meistä,meitä,mihin,mikä,miksi,millä,mille,milloin,milloinkaan,miltä,minä,minkä,minua,minulla,minulle,minulta,minun,minussa,minusta,minut,minuun,missä,mistä,mitä,miten,mitkä,mukaan,mutta,muut,näiden,näihin,näiksi,näillä,näille,näiltä,näinä,näissä,näistä,näitä,nämä,ne,niiden,niihin,niiksi,niillä,niille,niiltä,niin,niinä,niissä,niistä,niitä,noiden,noihin,noiksi,noilla,noille,noilta,noin,noina,noissa,noista,noita,nopeasti,nuo,nyt,oikea,oikealla,ole,olemme,olen,olet,olette,oli,olimme,olin,olisi,olisimme,olisin,olisit,olisitte,olisivat,olit,olitte,olivat,olla,olleet,ollut,on,ovat,paljon,poikki,puh,saa,saada,se,sekä,sen,siellä,siihen,siinä,siitä,siksi,sillä,sille,siltä,sinä,sinua,sinulla,sinulle,sinulta,sinun,sinussa,sinusta,sinut,sinuun,sitä,ssa,sta,suoraan,tähän,tai,takana,takia,täksi,tällä,tälle,tältä,tämä,tämän,tänä,tässä,tästä,tätä,te,teidän,teidät,teihin,teillä,teille,teiltä,teissä,teistä,teitä,tms,tuo,tuoda,tuohon,tuoksi,tuolla,tuolle,tuolta,tuon,tuona,tuossa,tuosta,tuota,vaan,vähän,vähemmän,vai,vain,vaikka,vasen,vasemmalla,vastan,vielä,vieressä,voi,voida,voit,yhdessä,yli,ylös,yms,myös,muuta,viim,asti,sis,koko,alle,joskus,paitsi,sitten,joko,ihan,saat,ei

en: archived
fi: Arkistoitu

en: difficult
fi: hankala

en: easy
fi: helppo

en: fairly difficult
fi: melko hankala

en: fairly easy
fi: suhteellisen helppo

en: mature
fi: ikärajoitettu

en: or
fi: tai

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Laita roskakoriin <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Laita roskakoriin <span class="count">(%s)</span>

en: public
fi: Julkinen

en: spam
fi: Spam

en: very difficult
fi: erittäin hankala

en: very easy
fi: erittäin helppo
